Členové

 

Jan Juráň

Jan Juráň se narodil 25.března 1987. Je absolventem Janáčkovy konzervatoře v Ostravě, kde studoval v klarinetové třídě MgA. Petra Bohuše. V této době úspěšně absolvoval několik národních i mezinárodních soutěží, jako např. Concertino Praga (2004); laureát Mezinárodní soutěže dechových nástrojů v Polsku – 3. cena (2006); dvakrát 1. cena a titul laureáta na komorní soutěži ve Vidnavě (2007). Zúčastnil se Mezinárodních klarinetových kurzů v Ostravě (lektoři – Karel Dohnal, Igor Františák, Sylvie Hue). Sólově se představil s Janáčkovou filharmonií Ostrava a také Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, a to v rámci mezinárodního festivalu mladých koncertních umělců „Talentinum 2010“. V současné době působí v klarinetovém souboru Prestige kvartet na postu prvního klarinetu. Je posluchačem 4.ročníku hudební fakulty AMU v Praze.

 

Filip Slavík

Filip Slavík se narodil 19.dubna 1985 a v Prestige kvartetu působí nejdéle. Vedle 4.klarinetu zaujímá v souboru také funkci manažera. Během studia na Janáčkově konzervatoři v Ostravě účinkoval např. s Jihočeskou komorní filharmonií v Českých Budějovicích nebo s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně, se kterou také doprovázel hudební skupinu Čechomor. Má za sebou také dvouletou vyučovatelskou praxi hry na zobcovou flétnu a klarinet v ZUŠ Zlín. Nyní je studentem 5.ročníku Katedry zvukové tvorby na FAMU v Praze, pracuje na FTV Prima či TV Óčko a podílí se na natáčení mnoha filmů, seriálů, dokumentů a televizních pořadů.

 

Jiří Pazdera
Jiří Pazdera se narodil 19.října1984. Už ve třech letech rodiče odhalili jeho hudební talent, a vložili mu do rukou a úst zobcovou flétnu, kterou později, když mu bylo let sedm, vystřídal klarinet. Po ukončení povinné základní školní docházky se Jiří dostal s pomocí vyšší moci na ostravskou konzervatoř, kterou po maturitě opustil kvůli přijetí na pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy, obor hudební výchova - sbormistrovství. Po dvou letech studia pedagogické fakulty ale Jirka desertoval, protože, jak sám říká:" Byl to krok vedle..." . Následně se po dobu přibližně roku a půl věnoval různým zaměstnáním, od prodeje bot a salámů, až k prodeji aut. Po tomto prodejním období se nechal kamarádem zlákat na cestu pravou, kterou ctí s malými přestávkami dodnes, a to cestu filmu. Nyní se tedy Jiří věnuje jako asistent zvuku natáčení seriálů, TV filmů, reklam a jiných formátů pro české televize a filmový průmysl... A samozřejmě je zakládajícím členem Prestige kvarteta :-)
Z dřívějších Jiřího hudebních úspěchů můžeme jmenovat: čestné uznání v celostátním kole soutěže ZUŠ, 2. místo v soutěži konzervatoří ve Vidnavě a společně s Prestige kvartetem taktéž 2. místo v soutěži komorních souborů Karla Ditterse z Dittersdorfu.

 

Aleš Hejcman

Zájem o hru na klarinet projevil ve svých dvanácti letech a začal navštěvovat ZUŠ Harmonie ve Zlíně pod vedením učitele Jana Slavíka. Vystudoval Konzervatoř P. J. Vejvanovského v Kroměříži (1999-2005, Miroslav Šiška) a Janáčkovu akademii múzických umění v Brně (2004-2007, Milan Polák), kde získal titul MgA. V roce 2007 byl přijat jako stipendista švýcarské vlády (ESKAS) na Hudební akademii v Luganu (Conservatorio della Svizzera Italiana) do koncertní třídy profesora Milana Řeřichy. Své hudební a interpretační vzdělání si rozšířil absolvováním mistrovských kurzů u profesorů V. Vítka, I. Františáka, K. Dohnala, S. Hue, M. Raisona nebo J. P. Viviera (Hudební akademie Luxembourg). Zúčastnil se několika národních i mezinárodních soutěží, v roce 2001 získal 1. cenu v mezinárodní soutěži Concertino Praga a 1. cenu v celostátní soutěži K. Ditterse ve Vidnavě. V roce 2003 získal 1. cenu v mezinárodní soutěži ACT v Londýně, 2. cenu v celostátní soutěži konzervatoří v Ostravě. V témže roce byl držitelem stipendia firmy Yamaha, stejně jako roku 2006 při studiu JAMU. V roce 2007 byl finalistou mezinárodní klarinetové soutěže v Itálii (Brescia) a semifinalistou soutěže V. Bucchiho v Římě. 
Aleš Hejcman v minulosti spolupracoval s významnými tuzemskými orchestry jako je Moravská filharmonie Olomouc, Komorní filharmonie Pardubice, Filharmonie Hradec Králové, Pražský komorní orchestr nebo European Unio Young Orchestra. V letech 2008 – 2010 zvítězil u konkurzů do Filharmonie B. Martinů Zlín, Jihočeské komorní filharmonie České Budějovice a Jihočeského divadla České Budějovice. Od roku 2008 má Aleš Hejcman stále angažmá v orchestru opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci. V současnosti je sóloklarinetistou, uměleckým vedoucím a generálním manažerem orchestru Smetanovi filharmonici Praha
. Jako sólista vystupoval s Janáčkovým akademickým orchestrem, Akademickým orchestrem při hudební akademii v Luganu, Filharmonií B. Martinů Zlín, Moravskou Filharmonií Olomouc. S orchestrem Smetanovi filharmonici Praha vystupuje v současnosti na koncertních pódiích hlavně v Německu a Švýcarsku. Přednesl významné koncerty světoznámých skladatelů klarinetové literatury (W. A. Mozart, F. V. Kramář, C. M. von Weber, G. Rossini, A. Copland, O. Kukal, J. Williams). Aleš Hejcman se rovněž věnuje komorní hře, je členem souboru Smetana Philharmonic Quintet, Trio Trivalent a Prestige kvartet
TOPlist
Mapa stránek